Agencja Artystyczno – Reklamowa

Imprezy po irlandzku

Od lat zajmujemy się organizacją imprez w prawdziwie irlandzkim stylu. Zapewniamy oprawę artystyczną, kulinarną i techniczną konferencji, szkoleń, imprez firmowych i integracyjnych oraz rodzinnych – począwszy od stworzenia odpowiedniego scenariusza, doboru repertuaru, scenografii, po oświetlenie, nagłośnienie i przygotowanie specjalnego menu. Aby stworzyć oryginalną i niezapomnianą imprezę proponujemy  kompleksową realizację całego wydarzenia.

Zapewniamy stylową oprawę artystyczną umożliwiającą słuchaczom nie tylko doskonałą zabawę, ale i zapoznanie się z szerokim wachlarzem elementów kultury irlandzkiej – od pulsującej irlandzkiej muzyki w jej różnorodnych odsłonach i spektakularnego irlandzkiego tańca w mistrzowskim wykonaniu, po występy najbardziej uznanych artystów polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Nad całością imprezy czuwa konferansjer biegły w zagadnieniach kultury irlandzkiej, umiejętnie spajając różnorodne punkty programu.

Koncert Carrantuohill

Carrantuohill w niezmiennym składzie od 1987 roku wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji. Zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w Polsce i na świecie. Wydał 12 płyt CD i 2 DVD. Album „INIS” uzyskał status  ZŁOTEJ PŁYTY, zaś kolejne nagrania zawarte na płycie „SESSION-natural Irish & Jazz” pokryły się PLATYNĄ, a ponadto zostały nagrodzone FRYDERYKIEM w kategorii etno-folk. Zespół koncertuje w całej Europie na największych scenach festiwalowych: Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Cork Folk Festival (Irlandia), Sziget Festival (Węgry), Guinness Tour (Rosja), Guinness Tour (Niemcy), Eurofestival (Rumunia), Trypilskie Koło (Ukraina), Przystanek Woodstock (Polska).  Na swoim koncie ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in. na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zdobywał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. W swej twórczości muzycy wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.

Koncert Carrantuohill & Gość specjalny

Carrantuohill współpracuje z wieloma uznanymi artystami, takimi jak: Anna DYMNA, Stanisław SOJKA, Grzegorz TURNAU, Paweł KUKIZ, Urszula DUDZIAK, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Maciej BALCAR, oraz zespołami DŻEM, Golec uORKIESTRA, zarażając ich zamiłowaniem do muzyki celtyckiej. Wspólny występ z artystą tej rangi stanowi doskonałe zwieńczenie imprezy każdego typu.

Udział irlandzkich tancerzy polega nie tylko na pokazie kunsztu, ale i  na wspólnej zabawie z uczestnikami imprezy. Wspólny program muzyczno-taneczny obejmuje najbardziej charakterystyczne irlandzkie formy tańczone w tradycyjnych irlandzkich baletkach oraz uwielbiany przez publiczność porywający step irlandzki. Wszystko to w oparciu o oryginalne choreografie, barwne stroje, ekspresję ruchu i naturalny wdzięk tancerek. Organizujemy imprezy z udziałem najbardziej utytułowanych artystów polskiej sceny tanecznej, prezentujący najwyższy, międzynarodowy poziom.

Występ solisty lub mistrzowskiej pary tanecznej

Pokaz tańca irlandzkiego solo lub w parze w wykonaniu najlepszych i najbardziej utytułowanych tancerzy irlandzkich występujących w polskich zespołach tanecznych.

Widowisko muzyczno-taneczne

To całe bogactwo prawdziwej irlandzkiej muzyki i tańca. Kompilacja utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium… . Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publicznośæ step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Organizowany przez nas poczęstunek oraz warsztaty kulinarne obejmują charakterystyczne dla irlandzkiej tradycji potrawy i napoje takie jak: Shepherd’s Pie, Irish stew, Irish Champ, Dublin Coddle, Colcannon, Irish Soda Bread oraz różnorodne dania z ryb i owoców morza. Ponadto, współpracujemy z producentami najbardziej znanych irlandzkich alkoholi – od znanego na całym świecie irlandzkiego ciemnego piwa po szlachetną whiskey, której ojczyzną jest właśnie Irlandia. Doskonałe zwieńczenie kulinarnych atrakcji zapewni wyśmienita, profesjonalnie przygotowana kawa po irlandzku.

“LIVE COOKING po irlandzku”

Kulinarny show “LIVE COOKING po irlandzku”, podczas którego wspołnie z uczestnikami imprezy przygotowywane są tradycyjne irlandzkie specjały. Program obejmuje wspólne gotowanie, pieczenie irlandzkiego chleba pod okiem mistrza, warsztaty oraz konkursy z udziałem publiczności.

Catering

Goście imprezy będą mieli okazję skosztować najbardziej znanych  potraw. W zależności od wielkości imprezy jesteśmy w stanie zorganizować:

Pełny catering
Bufet po irlandzku
Degustację potraw irlandzkich
Prezentację i degustację irlandzkich alkoholi

Atrakcje dla dzieci

Gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku nawiązujące do irlandzkich legend i  historii (np. o Leprechaunie i jego garncu złotych monet ukrytych na końcu tęczy). Na koniec zabawy istnieje możliwość wydrukowania imiennych dyplomów np. zdobycia wiedzy Leprechuna, gdzie można umieścić reklamę organizatora imprezy.

Zajęcia plastyczne dla dzieci malowanie, kolorowanie obrazków o tematyce irlandzkiej/celtyckiej, korzystanie z różnych technik (kredki, farby, pędzle różnej grubości, gąbki, patyczki, wydzieranki) tworzenie obrazka z gotowych elementów, malowanie, ozdabianie skrzydeł irlandzkich wróżek itp.

Zajęcia muzyczno-ruchowe prowadzone z użyciem metody Carla Orffa przy muzyce irlandzkiej z płyt CD oraz do irlandzkich instrumentów na żywo. Wspólne tańce i muzykowanie na prostych instrumentach, zabawy przy muzyce z piłką, z chustą itp. 

Pokazy irlandzkich filmów dla dzieci

Z kabaretem po irlandzku

Współpracujemy z najlepszymi polskimi artystami kabaretowymi m.in. Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny, którzy specjalnie z myślą o naszych imprezach przygotowują skecze o irlandzkiej tematyce.

Wspólnie zagrany skecz, w którym to muzycy i kabareciarze zamieniają się rolami, podbija serca każdej publiczności.

Prezentacje i warsztaty instrumentalne

Muzycy grający na rzadko spotykanych, tradycyjnych irlandzkich instrumentach (irlandzkie buzuki, flet irlandzki, tin whistle, uileann pipes, bodhran, melodeon, skrzypce) dzielą się wiedzą na temat ich historii i roli w muzyce tradycyjnej, demonstrują ich zastosowanie i przekazują wiedzę na temat charakterystycznych technik wykonawczych. Możliwe jest również zorganizowanie wykładów tematycznych i warsztatów dla instrumentalistów.

 

Warsztaty taneczne

Tancerze uczą gości podstawowych kroków tańców irlandzkich. Zwieńczeniem warsztatów jest wspólna zabawa do muzyki na żywo, podczas której, uczestnicy mają również możliwość przebrania się w kilty.

Inne atrakcje

  • Pokazy celtyckich grup rekonstruujących celtyckie rzemiosło, rękodzieło, stroje i zwyczaje

  • Projektowanie materiałów okolicznościowych i gadżetów reklamowych w tematyce imprezy (w tym podstrona www, logo z wykorzystaniem motywów celtyckich), druk zaproszeń

  • Irlandzkie stroje dla uczestników imprezy (kilt + beret)

  • Banery z irlandzkim pejzażem, irlandzkie koniczynki i celtycki napis nad wejściem

  • Wystawa fotograficzna

  • Pokazy irlandzkich filmów

Profesjonalne nagłośnienie (kameralne i teatralne) wraz z obsługą

Realizacja w pełni profesjonalnej dokumentacji filmowej i fotograficznej z imprezy.