ANNA BUCZKOWSKA

 

Urodzona: 6 października 1995 roku w Siemianowicach Śląskich, ale całe życie mieszka w Katowicach i to jest jej rodzinne miasto.

 

Gra na: jak trzeba to na klawiszach, uczy się na gitarze

 

Rodzina: mama, tata, brat, dziadkowie i… pies 

 

Hobby: MUZYKA przede wszystkim!! A poza tym, język hiszpański i sporty ekstremalne. Ma już za sobą skok

z bungee oraz NURKOWANIE, a w planach również inne. Uwielbia jeździć autem i gotować. No i oczywiście uwielbia biało-czarne miśki PANDA.

 

Życiowy sukces: fakt, że dostała się na studia na Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wokalistykę jazzową, a także rola w musicalu “Oliver” w Teatrze Rozrywki oraz to, że została wokalistką zespołu Carrantuohill.

 

Życiowa porażka: na szczęście nie posiada, albo po prostu nie ma to dla niej większego znaczenia. Uważa, że z reguły porażki dopingują do działania, więc nie należy się nimi przejmować.

 

Wzór i autorytet: nie ma jakiegoś konkretnego “wielkiego wzorca”, ale w życiu codziennym na pewno rodzice są dla niej ogromnym autorytetem.

 

DOSŁOWNIE wszystko zawdzięczam swoim rodzicom!!! To oni dbali o mój rozwój muzyczny, wozili na każde muzyczne wydarzenia, towarzyszyli na ścieżce artystycznej, wspierali jak tylko było to możliwe i rozwijali moją pasję muzyczną!!!! To dzięki nim mam tak bogate wspomnienia i tyle osiągnięć!!!! To oni “kopali ją w tyłek”, gdy było ciężko, początkowo zmuszali do niektórych działań. To rodzicom za wszystko dziękuję, bo gdyby nie oni, moje życie byłoby szare i zwyczajne, a dzięki nim jest nadzwyczajne i mogę cieszyć się każdym dniem, a moje marzenia stają się rzeczywistością!!”

 

Absolwentka II stopnia Państwowej Muzycznej szkoły im. Mieczysława Karłowicza, gdzie kształciła wokal estradowy w klasie piosenki, a od 2015 również studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dodatkowo, studentka “Chemii leków” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w programu “Od przedszkola do Opola”, biorąc udział w edycji z braćmi Golec i choć była bardzo mała, to wspomnienia pozostały. W latach 2002-2009 należała do harcersko-artystycznego zespołu Słoneczni, gdzie  pod okiem dh Edwarda Sośnierza zdobyła większość swoich doświadczeń muzycznych.

 

W 2008 roku Ania dostała rolę w musicalu “Oliver” wyreżyserowanym przez Magdalenę Piekorz, w którym do 2013 r można było podziwiać ją na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Ania wspomina ten czas, jako jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu: “Poznałam wtedy inny świat, w którym się zakochałam!”. Występowała również w muzyczno-aktorskim projekcie “Skóra i lateks” na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Brała udział w licznych programach muzycznych takich jak Shibuya, X-factor, The voice of Poland, jak również Bitwa na głosy w drużynie Ewy Farnej, gdzie całą drużyną doszli aż do finału i ostatecznie zdobyli drugie miejsce.

 

Bardzo istotnym dla Ani wydarzeniem i niesamowitym doświadczeniem był udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci chorych na nowotwory, do której zaprosiła ją Majka Jeżowska. W ramach tego projektu nagrała piosenkę z Andrzejem Piasecznym na płytę „Czarodzieje uśmiechu”.

 

Od roku 2012 Ania jest wokalistką zespołu Carrantuohill.  “Tak na prawdę dzięki nim mogę nareszcie wykonywać zawód muzyka i realizować się muzycznie jak zawsze tego pragnęłam. Dzięki nim poznałam nowy rodzaj muzyki. Moim zainteresowaniem był zawsze pop, soul i jazz, natomiast dzięki Carrantuohill’om poznałam muzykę irlandzką, w której się zakochałam, jeszcze bardziej w nich samych, a najmocniej w trybie życia jaki prowadzą, miejscach i ludziach. Dzięki tym wszystkim doświadczeniom, muzyka stała się moją prawdziwą pasją i nieodłączną częścią mnie samej.”

 

Ania