Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii
i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.
Od 2004 r. jest gościem festiwalu “Roches de Celtiques” w Rochetaillee we Francji. Popularność zespołu właśnie w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że powstał management zespołu we Francji. Zespół miał już okazję wystąpić na koncertach w Lyonie, Chambles, St.Etienne, St.Victor, Villard de Lans, Caloire.
W 2007 r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYKA 2006
w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.
Również tego roku zespół wystąpił na jednym z najbardziej znanych i największych w Europie celtyckich festiwali – Guinness Irish Festiwal w Sion w Szwajcarii.
CARRANTUOHILL zrealizował dotąd ponad 3000 koncertów w kraju i za granicą. Ważniejsze z nich to:
- Teatr Nowy – Zabrze (2006) – “Serce za Serce” z widowiskiem “Touch of Ireland”
- Teatr Muzyczny – Gliwice (2006) – Premiera przedstawienia “Touch of Ireland”
- Dom Muzyki i Tańca – Zabrze (2005) – “Serce za Serce” z Zespołem Pieśni i Tańca “ŚLĄSK”
- Teatr Wielki – Warszawa (2000) – Koncert Wielkanocny
- Sala Kongresowa – Warszawa (2003)- koncert promujący płytę “INIS”
- Teatr ROMA – Warszawa (2005) – koncert “St.Patrick`s Day” (z udz. Anny Dymnej i Joel`a Hanna)
- Studio radiowe PR3 im. Agnieszki Osieckiej – Warszawa (2000 i 2003) – koncerty “live”
- Moscow Tour – (1994) – trasa po moskiewskich pubach z marką Guinness
- St.Patrick Week in Germany – (1994) – trasa koncertowa z irlandzkim muzykiem Bobem Balesem
- Rose of Tralee – Hannover (1994), (wybór MISS Irlandii)
- Halloween Tour in Germany – (1994)
- festiwal “Roches de Celtiques” w Rochetaillee we Francji – (2004, 2005, 2006, 2007)
- festiwal “Colours of Ostrava” w Czechach – (2003 i 2004)
- Piknik Country – Mrągowo (1992 i 1994)
Osobny rozdział w karierze grupy stanowią koncerty na scenie “Przystanku Woodstock”, z którym zespół jest związany od jego pierwszej edycji, a od 2002 roku występuje dodatkowo w roli współorganizatora Folkowej Sceny tego największego w Europie festiwalu. Grupa otrzymała z rąk Jurka Owsiaka prestiżową nagrodę Złotego Bączka za najlepsze “kręcenie publicznością” podczas Przystanku Woodstock w 1998 roku.
CARRANTUOHILL miał zaszczyt reprezentować Polskę również na festiwalu Euro Woodstock w Budapeszcie (1995). CARRANTUOHILL ma na swym koncie wiele wspólnych występów z uznanymi artystami. W 1997 roku odbył trasę koncertową ze szkocką grupą The Battlefield Band. Zespół występował również z Maire Breatnach, Sands Family, Deaf Shepheard, Geraldine McGowan & Friends oraz Midnigth Court. Na tej samej scenie zespół spotkał się również
Wielkim Gościem zespołu był również Midge URE (ex Ultravox, twórca LIVE AID), który uświetnił koncert promujący płytę INIS w warszawskiej Sali Kongresowej.
Polscy artyści, z którymi CARRANTUOHILL dotąd realizował wspólne projekty: Anna Maria JOPEK, Anita LIPNICKA, FIOLKA Najdenowicz, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Wojciech KAROLAK, Tomasz SZUKALSKI, Marek RADULI, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Bernard MASELI, Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK.