MAREK SOCHACKI

 

Urodzony: 9 czerwca 1968 r. w Rybniku i tam mieszka.

 

Gra na: perkusji i instrumentach klawiszowych.

 

Rodzina: żona Beata(animator kultury),syn Mikołaj(pianista),pies Reksio(jack russel terier).

 

Hobby: muzyka,film,jazda na rowerze,Istria we wszystkich przejawach.

 

Życiowy sukces: rodzina i gra w zespole “Carrantuohill”.

 

Życiowa porażka: brak.

 

Wzór i autorytet: osoba, która postępuje zgodnie ze swoimi przekonaniami, będąc jednocześnie w harmonii z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi.


Od dzieciństwa interesował się muzyką (w wieku 5 lat obtrzaskał wszystkie garnki w kuchni). Na perkusji zaczął grać w wieku 13 lat. Po ukończeniu szkoły średniej (Technikum Mechaniczne w Rybniku) uczył się w Szkole Muzyki Jazzowej 1 i 2 stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, w klasie perkusji.

 

Był twórcą i członkiem wielu zespołów muzycznych jak:VAN GUARD,JOHANN JACOB, ANSAX, PITZCARALDO. Wraz z pianistą Robertem Czechem tworzył formację jazzową RED LABEL. Od 1997 roku na stałe gra z zespołem CARRANTUOHILL. Okazjonalnie z CHWILą NIEUWAGI oraz ROBERTEM KASPRZYCKIM.

 

Udziela sie również jako muzyk sesyjny.Przez wiele lat był instruktorem gry na perkusji w Klubie Energetyka w Rybniku, również tam był opiekunem zespołów muzycznych. Prowadzi firmę nagłaśniającą. Wraz z żoną jest właścicielem sklepu HERBATY i KAWY ŚWIATA w Rybniku.

 

(wypisy z pracy magisterskiej Beaty Sochackiej pt: “Fascynacja kulturą celtycką na przykładzie działalności zespołu folkowego CARRANTUOHILL”)

 

Marek