07-03-2018 dodano przez

11 marca 2108 koncertem w sali koncertowej NOSPR w Katowicach rozpoczynamy jubileuszową – już 10-tą kampanię ekologiczno-artystyczną.

W ramach tegorocznej edycji w Miastach Partnerskich przeprowadzone będą warsztaty ekologiczno-artystyczne, happeningi “ROWEREM po DRZEWKA” oraz Rodzinne Pikniki Ekologiczne, w ramach których zaplanowane są zajęcia rekreacyjno-sportowe, będzie można zwiedzić śmieciarkę, wziąć udział w warsztatach ekologicznych, kulinarnych i tanecznych, przetestować rowery elektryczne, obejrzeć np. ul z pszczołami, dzięki stoiskom edukacyjnym Lasów Państwowych, a także posłuchać „zielonej muzyki” w wykonaniu zespołów Carrantuohill i gości. 

Podczas warsztatów szczególną uwagę prowadzący będą skupiali na pokazywaniu zachowań antysmogowych oraz problemach związanych z segregacją odpadów, praktycznym wykorzystaniu odpadów, nauce gry na „ekoinstrumentach” i dbaniu o środowisko i czyste powietrze. 

Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać również EkoArt oraz dowiedzieć się jak ze śmieci można stworzyć gry, zabawki oraz instrumenty muzyczne. W trakcie happeningu „Rowerem po drzewka” dzieci popedałują aby „wykręcić” jak największą ilość drzewek dla swojego miasta. Sadzenie nowych lasów odbędzie się pod nadzorem lokalnych Nadleśnictw. 

 

Komentowanie dla tego posta jest wyłączone

Możliwość komentowania została wyłączona.