01-03-2013 dodano przez

Dziękujemy za wszystkie pytania, mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi będą dla  Was satysfakcjonujące.

Oto wywiad który powstał we współpracy z Wami:

 

Przemek:

 

Jestem pierwszy?…. No to powiedzcie no czy & kiedy Carrantuohill zamierza zdobyć szczyt Carrantuohill 🙂 ???

Wielokrotnie gościliśmy już w Irlandii i przechadzaliśmy się po pięknych irlandzkich wzgórzach jednak co do samego Carrantuohill to mieliśmy jedynie okazję być u podnóża jednak nie wdrapaliśmy się na szczyt. Mamy ten cel ciągle przed sobą i mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się go zrealizować.

 

Drugie pytanie: czy graliście kiedyś taki prawdziwy koncert “bez prądu”…? Jak wypadł? Jeśli nie, to może udało by się zorganizować …

Oczywiście, ze okazjonalnie zdarzają się nam tzw. koncerty unplugged, na ogół w bardziej kameralnych warunkach pubowych, jest to niesamowita okazja by poczuć ten oryginalny klimat irlandzkiego grania, tak ja robi się to u źródła.

 

Ostatnie na dziś: zapewne macie w swoich archiwach sporo unikatowych (z różnych względów…) nagrań, może ekstra koncerty, niezwykłe wykonania, goście …

Tak, rzeczywiście mamy w swoim archiwum wiele, różnorakich nagrań, ostatnio nawet odnaleźliśmy nagrania z 1990 roku, czyli właściwie z samych początków naszego istnienia, niezwykle było usłyszeć to nagranie. Na pewno gdybyśmy tak złożyli w całość wszystkie te nagrania z różnych okresów to wyszedłby niezwykły album, może warto to przemyśleć. Jednak jako ciekawostkę dodamy, że właśnie jesteśmy w trakcie planowania wydania płyty winylowej, która będzie na pewno niezłym kąskiem w naszej dyskografii.

 

Dorota: Na śląsku… ale dolnym…poproszę !!! A co do pytań…Maciek Balcar podobno myśli o koncertach z Wami, Czy Wy już coś na ten temat wiecie?? Nie mogę się doczekać:) No i mi też się dalej marzy choć jeden utwór z Wami… A ponieważ jesteście zdolni i wszechstronni to nie zamierzam poprzestać na marzeniach:)

 

Współpraca z Maćkiem Balcarem jest dla nas wielkim zaszczytem i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mieli okazję razem z nim wystąpić. Jednak Maciek jest bardzo aktywnym artystą, zaangażowanym w wiele swoich projektów, co nieco utrudnia nam częstą współpracę, więc kiedy tylko nadarza się okazja do wspólnego występu my zaraz z niej korzystamy, a niestety nie dzieje się to tak często jakbyśmy sobie tego życzyli.

 

Michał: Na Przystanku do końca świata?

Przystanek Woodstock jest dla nas bardzo ważnym elementem naszej działalności muzycznej i jesteśmy bardzo dumni z tego że każdego roku nie tylko występujemy na dużej scenie ale również mamy pod swoja pieczą organizację oraz wybór zespołów na scenę folkową. No i oczywiście mamy nadzieję, że będzie nam dane jeszcze przez długie, długie lata być zaangażowanymi w ten niezwykły festiwal.

 

Rafał: Kiedy przyjedziecie do Dublina kilku moich irlandzkich znajomych ma ochotę Was zobaczyć na żywca.

Od dłuższego czasu marzy nam się mała trasa po Irlandii, obecnie szanse na to zwiększyły się z powodów naszej współpracy z irlandzką gwiazdą Eleanor McEvoy. Mamy ogromną nadzieję że niebawem nasze plany dojdą do skutku. Jest to naszym wielkim marzeniem żeby wystąpić przed irlandzką publicznością z naszym repertuarem, wiemy że Irlandczycy dumni są z tego że ich muzyka jest tak popularna nie tylko w Irlandii ale wśród wielu jej pasjonatów na całym świecie.

 

Magdalena: Czy gracie na weselach? Bo bym bardzo chciała, żebyście grali na moim.

Niestety, raczej nie zdarza nam się grać na weselach mimo że osobiście bardzo lubimy na nich bywać jako goście :-). Jednak gra na weselu ma szczególny charakter i rządzi się swoimi prawami, do których muzyka irlandzka nie bardzo się wpisuje, ale dziękujemy Ci serdecznie że o nas pomyślałaś, to naprawdę dużo dla nas znaczy, że chciałabyś w tym najważniejszym dla siebie dniu mieć przy sobie naszą muzykę.

 

Piotr: Kiedy koncert w Warszawie albo okolicach ?

Właśnie nad tym pracujemy, jak tylko uzyskamy potwierdzenie poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

 

Bernadeta: Pozdrawiam z Rydułtów gościliście kilkakrotnie w naszym kościele św. Jerzego, anielska muzyka piękni ludzie czegóż więcej potrzeba, piękny koncert w Rudach Raciborskich w Brzeziu… kiedy zawitacie do nas? czy jest to możliwe?

Dziękujemy serdecznie, my również pozdrawiamy. Wszystko jest możliwe, a my bardzo chętnie zagralibyśmy w Rydułtowach, może za niedługo nadarzy się okazja.

 

Roman:  Mam nadzieję, że prace nad albumem w wersji jedynie słusznej dla wzorowego ucha czyli winylowej trwają. Czego możemy się tam spodziewać? Czy tak ważny temat jak “11.09” będzie? Czy będzie można kiedyś ten utwór usłyszeć w wersji takiej jakiej został skomponowany?

Ciekawe że o tym wspominasz, ponieważ za sprawą jednego z naszych najwierniejszych fanów zabraliśmy się za produkcję płyty winylowej. Jeśli jednak chodzi o materiał jaki się na niej znajdzie, to nie możemy na razie niczego zdradzać żeby podsycić Waszą ciekawość 🙂

 

Romek : Podobno Bogdan potrafi samodzielnie poprowadzić taki dziwny pojazd jak tramwaj, to prawda?

Tak Romku dzięki Tobie potrafię prowadzić ten dziwny pojazd, i przyznaję że nie jest to łatwe, ale jest to na prawdę niesamowite doświadczenie, za które raz jeszcze Ci dzięujemy.

 

Maciej: Kiedy będziecie grać w Chodzieży ?

Nasz koncert w Chodzieży dopiero co miał miejsce na początku lutego. Ale Cieszymy się że nasza chodzieska publiczność na nas czeka i postaramy się ja najszybciej do Was powrócić.

 

Sylwia: Czy planujecie w najbliższym czasie jakiś koncert na Śląsku? Czy zagracie coś nowego z Robertem Kasprzyckim w najbliższym czasie?

Właśnie rozpoczyna się 5 edycja Kampanii ekologiczno – artystycznej TAURON Zielona Wyspa Śląsk, której finałem będzie nasz koncert w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, jest to jeden z największych koncertów jakie gramy w ciągu roku na Śląsku więc zapraszamy serdecznie! A co do Roberta Kasprzyckiego to jest on naszym dobrym przyjacielem i na pewno jeszcze nie raz zaprosimy go do współpracy.

 

3 komentarze

3 odpowiedzi na “Zrób z nami wywiad!”

 1. stanislaw360 pisze:

  witam…
  Z-i-e-l-o-n-a Wyspa Śląsk…było extra…znaczna wiekszość plusów…kto był??? daję *******
  hmmm-mam pomysł na koncert/zestaw osób/,ale na pewno mnie nie wysłuchają :)))…no i parę zdań nt. tej stronki… :)))ale to też na zaś… czekam na Kt Kraków,Gliwice,Rybnik…. no i nadal mam sporo foto z kt…
  powodzenia :))))pozdrawiam z wichrowego wzgórza,słonecznie…sar_STS_avedo

 2. romek374 pisze:

  Roman: Mam nadzieję, że prace nad albumem w wersji jedynie słusznej dla wzorowego ucha czyli winylowej trwają. Czego możemy się tam spodziewać? Czy tak ważny temat jak “11.09″ będzie? Czy będzie można kiedyś ten utwór usłyszeć w wersji takiej jakiej został skomponowany?

  Ten jeden z najwierniejszych fanów to właśnie autor tego pytania. To mówiłem ja Roman

 3. PILNE ! Mam do sprzedania 2 bilety na Touch of Ireland na 22.03.2013r. w Chorzowskim Centrum Kultury – nie mogę iść niestety – cena 30 zł