Zielona Wyspa Ślask

12 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

15 marca 2020 r w wielkiej sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną – 12 edycję kampanii.  Gospodarzem tego koncertu, jak co roku będzie zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu znakomitego gościa – Macieja Balcara, wokalistę legendarnego zespołu DŹEM.  Wystąpi na scenie także, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna p.dyr. Michała Gajdy.


W ramach tegorocznej edycji w Miastach Partnerskich przeprowadzone będą warsztaty ekologiczno-artystyczne, happeningi “ROWEREM po DRZEWKA” oraz Rodzinne Pikniki Ekologiczne, w ramach których zaplanowane są zajęcia rekreacyjno-sportowe, będzie można zwiedzić śmieciarkę, wziąć udział w warsztatach ekologicznych, kulinarnych i tanecznych, przetestować rowery elektryczne, obejrzeć np. ul z pszczołami, dzięki stoiskom edukacyjnym Lasów Państwowych, a także posłuchać „zielonej muzyki” w wykonaniu zespołów Carrantuohill i gości.
Podczas warsztatów szczególną uwagę prowadzący będą skupiali na pokazywaniu zachowań antysmogowych, praktycznym wykorzystaniu odpadów, nauce gry na „ekoinstrumentach” i dbaniu o środowisko i czyste powietrze.
Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać również EkoArt, dowiedzieć się jak ze śmieci można stworzyć gry, zabawki i instrumenty muzyczne oraz obejrzeć ekologiczne przedstawienie teatralne. W trakcie happeningu „Rowerem po drzewka” dzieci popedałują aby „wykręcić” jak największą ilość drzewek dla swojego miasta. Sadzenie nowych lasów odbędzie się pod nadzorem lokalnych Nadleśnictw.