Dobiegła końca 11 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

16 marca 2019 r w wielkiej sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną – 11 edycję kampanii. Gospodarzem tego koncertu, jak co roku będzie zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu znakomitych gości z Irlandii – Lynn Hilary i Bob Bales. Wystąpi na scenie także, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna p.dyr. Michała Gajdy

 

 

Dobiegła końca 10 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

11 marca 2018r w wielkiej sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną – 10 edycję kampanii. Gospodarzem tego koncertu, jak co roku będzie zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu znakomitych gości z Irlandii – Padraic Keane, Sean Hughes, Witek Kulczycki. Wystąpi na scenie także Orkiestra Szkockich Dudziarzy, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna p.dyr. Michała Gajdy, a gościem specjalnym była Katarzyna Gaertner z zespołu 2+1.

 

Dobiegła końca 9 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

12 marca 2017r w NOSPR w Katowicach odbyła się Gala inaugurująca tegoroczną – 9 edycję kampanii. Gospodarzem tego koncertu, jak co roku był zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu tak znakomitych gości jak Krzesimir DęBSKI, Kuba BADACH oraz Orkiestra Symfoniczna ZPSM w żorach.

 

 

Dobiegła końca 8 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK 

19 marca 2016r w NOSPR w Katowicach odbyła się Gala inaugurująca 8 edycję kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk”. Carrantuohill, jak co roku zaprosił do wspólnego występu wielu znakomitych gości. Tym razem na scenie podziwialiśmy: FANFARE CIOCARLIA – legendarną orkiestrę bałkańską oraz Wielką Orkiestrę Symfoniczną PSM im. Braci Szafranków pod dyrekcją Romany Kuczery. Koncert prowadził Henryk GRZONKA – Red. Naczelny Polskiego Radia Katowice.

 

Dobiegła końca 7 edycja kampanii ekologiczno-artystycznej TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

22 marca 2015r w NOSPR w Katowicach odbył się „zielony koncert” inaugurujący tegoroczną – 7 edycję kampanii. Gospodarzem tego koncertu, jak co roku był zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu tak znakomitych gości jak Adam MAKOWICZ, Orkiestra Symfoniczna PSM im. Braci Szafranków pd Romany Kuczery oraz połączone siły chórów: DOMINANTA(z PSM II stopnia w Rybniku) oraz AUTOGRAPH pd Joanny Glenc, niezwykle uznana na europejskich scenach harfistka Anna FABER oraz niezwykle utalentowana wokalistka Anna BUCZKOWSKA.

 

21 marca 2014 roku odbył się finał 6 edycji akcji TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

Podczas VI już edycji „Zielonej Wyspy” Carrantuohill wystąpił z udziałem wielu kolejnych artystów,
którzy podjęli to niecodzienne wyzwanie. Po raz pierwszy na „Zielonej Wyspie” pojawili się m.in.: Mieczysław SZCZEŚNIAK i kabaret HRABI. Ponadto do koncertu Finałowego zaproszono siemianowicką
orkiestrę BIG SILESIAN BAND pod dyr. Joachima Krzyka oraz utalentowaną wokalistkę znaną m.in. z telewizyjnej „Bitwy na Głosy” – Annę BUCZKOWSKĄ. Formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”) wspólnie z Carrantuohill po raz kolejny zaprezentowała połączenie „żywej” muzyki i wspaniałego tańca irlandzkiego. W koncercie pojawił się również niezwykle utytułowany chór młodzieżowy VOCE SEGRETO pod dyrekcją Andrzeja Marcińca. Koncert poprowadził znany i lubiany na Śląsku aktor – Dariusz NIEBUDEK.

 

21 marca 2013 roku odbył się finał 5 edycji akcji TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

Do udziału w V Finale zostali zaproszeni m.in… Stanisław SOYKA, Marcin WYROSTEK, Anna BUCZKOWSKA, czy Ireneusz KROSNY. Formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”) zespół z Carrantuohill zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie oparte na muzyce i tańcu irlandzkim. W koncercie pojawi się również cała ORKIESTRA SYMFONICZNA z Rybnika pod dyrekcją Romany Kuczery (która zagra… po irlandzku). Osobistością tej edycji na scenie był w tym roku znany aktor – Prezes ZASP – Olgierd ŁUKASZEWICZ. A całość poprowadził Redaktor Naczelny Radia Katowice Henryk GRZONKA.

 

21 marca 2012 roku odbył się finał 4 edycji akcji TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

W 4 finałowym koncercie, prowadzonym przez Darka Niebudka, w specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarze, we wspólnym programie z gospodarzem zespołem Carrantuohill wystąpili m. in.: Banana Boat, 2 orkiestry górnicze, Żorska Orkiestra Rozrywkowa pd Lothara Dziwoki, SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”!!!) z Carrantuohill zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie „Fairy Dance” – bajkę o Kopciuszku zaprezentowaną muzyką i tańcem, Katarzyna Sobek w repertuarze irlandzkich ballad, w zupełnie nieznanym repertuarze Muniek Staszczyk …oraz prosto z Irlandii: Eleanor McEvoy. Gościem specjalnym był Jerzy Illg – publicysta, krytyk literacki i wydawca, nauczyciel akademicki, doktor nauk humanistycznych, redaktor naczelny wydawnictwa ZNAK.

 

21 marca 2011 roku odbył się finał 3 edycji TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

W tym roku oprócz gospodarzy koncertu – zespołu Carrantuohill na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca pojawiła się w zupełnie niecodziennym repertuarze Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który zaśpiewał i zatańczył po irlandzku, oraz bracia Golec, którzy zagrali swoje największe hity. Kabaret Młodych Panów, rozbawił zgromadzoną publiczność swoimi skeczami a orkiestra górnicza, która po raz trzeci pokazała co potrafi . Całości dopełniła formacja taneczna Salake oraz gość specjalny – profesor Jan Miodek, który opowiedział o zawiłościach Śląskiej mowy.

 

 

21 marca 2010 roku odbyła się 2 edycja akcji ZIELONA WYSPA ŚLĄSK

Tym razem w rolę konferansjerów wcielił się kabaret Łowcy.B Oprócz gospodarzy na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca zaprezentowali się tancerze z dwóch grup tanecznych, zespół Koala Band, orkiestra symfoniczna, Katarzyna Sobek oraz znana z poprzedniej edycji Orkiestra Dęta KWK Chwałowice. Gwiazdą wieczoru była Urszula Dudziak, która wykonała swój popisowy numer – Papaya po irlandzku. Gościem specjalnym był Kazimierz Kutz prezentujący fragmenty swojej najnowszej książki „Piąta strona Świata”.

 

Pierwsza edycja Zielonej Wyspy Śląsk odbyła się 21 marca 2009 roku.

Po zasadzeniu 200 drzew w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przyszedł czas na ucztę duchową.
Na wypełnionej po brzegi sali Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zaprezentował się zespół Carrantuohill, który zaprosił tego wieczor do współpracy wielu wybitnych artystów.
Oprócz gospodarzy, na scenie zaprezentowali się z jakże odmiennym – irlandzkim repertuarem Orkiestra Dęta KWK Chwałowice, zespół Dżem oraz balet Zespołu Piesni i Tańca Śląsk, który perfekcyjnie opanował taniec irlandzki.
Poza wymienionymi goścmi na scenie zagrali także artyści już wcześniej występujący z zespołem Carrantuohill: Kasia Sobek, Robert Kasprzycki, Paweł Kukiz, Pipes & Drums, Reelandia, Celtic Senses.
Całość przeplatana była poezja irlandzka prezentowanł przez Ernesta Brylla